Proč mít finančního poradce?

Proč mít finančního poradce?

POVĚST FINANČNÍCH PORADCŮ JE POŠRAMOCENÁ...

…a to mírně řečeno. A my se tomu vlastně ani nedivíme.

Dřívější léta finančního poradenství, bohužel zanechala těžké šrámy na tomto jinak velmi užitečném oboru. Divoká léta, ve kterých tuto profesi mohl bohužel dělat skoro každý a hned, a díky čemuž utrpěli i poctiví finanční poradci, kterých je většina. Divoká léta, ve kterých byly poradenským nováčkům slibovány horentní výdělky a klientům se tak od nepoctivých firem masově dostávalo nevhodných finančních rad za účelem dosažení co nejvyšší jednorázové provize.

Nové éra finančního poradenství ale začíná i v tomto ohledu. Díky obtížnějšímu vstupu nováčků na trh, většímu povědomí klientů, snadnější dostupnosti informací na internetu a za pomoci nemalé regulace a kontroly ze strany finančních institucí i státu se trh finančního poradenství čistí. Klient a dlouhodobá péče o něj a jeho finance jsou na prvním místě.

TEN UMÍ TO A TEN ZAS TOHLE

Všechny situace, které nám život přináší, si nedokážeme vyřešit sami. Nebo aspoň ne tak dobře, rychle a kvalitně, jako to může udělat odborník. Když řešíme zdravotní potíže jdeme k lékaři. Když nás trápí nějaký právní problém, navštívíme právníka či notáře. Když se nám pokazí auto, zavezeme ho do servisu. A kam si vydáme, když řešíme svoje potřeby v oblasti financí?

Finanční poradce je odborník ve svém oboru, stejně jako právník, lékař či automechanik. Pomůže nám nejen s řešením finančních problémů, ale hlavně s jejich prevencí. A zatímco je v České republice běžné mít „svého“ lékaře, „svého“ právníka a jezdit do „svého“ servisu, osobní finance si většinou zatím lidé řeší sami.

Nová éra ale postupně přináší vyšší prestiž tomuto povolání a každý z nás bude brzy mít „svého“ finančního poradce, ke kterému bude s radostí chodit pro radu a hrdě se k němu hlásit.

OBĚHNETE SI VŠECHNY BANKY A POJIŠŤOVNY?

Bank, pojišťoven, investičních společností a dalších finančních institucí je na trhu spousta a každá z nich má řadu produktů s rozdílnými podmínkami a cenami. Máte čas obíhat všechny z nich, když zrovna něco potřebujete? Do kolika bank se vydáte, když chcete získat hypotéku na koupi bytu? Do dvou, pěti nebo deseti? Do kolika pojišťoven vyrazíte, když se chcete nechat pojistit? Nebo si myslíte, že právě ve „Vaší“ bance či pojišťovně Vám, protože jste jejich věrným klientem, nabídnou ten nejlepší produkt?

Finančně-poradenské firmy jsou zde proto, aby tuto práci udělaly za Vás. Tyto firmy denně „chodí“ do finančních institucí, zkoumají jejich produkty, jejich podmínky a ceny, vzájemně je srovnávají a vybírají ta nejlepší řešení pro klienty.

Možná si řeknete, vždyť přece v době internetu nemusím nikam běhat a vše najdu on-line. Ano i ne, některé neveřejné akce a nabídky nemusí viset na internetu. A navíc, pokud chcete důkladně prozkoumat veškeré produkty a podmínky, zabere Vám to i on-line velmi mnoho času.

ZA JAKÉ JINÉ SLUŽBY NEPLATÍTE?

Použili jsme v předchozí textu příměr k právníkům, lékařům či automechanikům. A už se Vám někdy stalo, že jste za jejich odborné služby nemuseli zaplatit? Finanční poradenství je specifické v tom, že jde pro klienty o bezplatnou službu. Tedy alespoň prozatím. Poradci jsou odměňováni až na základě svého výkonu, tedy provizí, kterou jim vyplácejí finanční instituce. Vás jejich odborné služby nestojí ani korunu

Řeknete si: „Ale tu provizi přece stejně zaplatím já, klient, v ceně finančního produktu„. Nikoliv, produkty nejsou dražší ani jiné, než byste je sami získali na pobočce banky či pojišťovny. Díky poradci totiž finanční instituce výrazně ušetří na marketingu, propagaci, pobočkové síti a dalších svých nákladech spojených s uzavřením smlouvy a o tuto úsporu se rády podělí s poradcem ve formě provize.

A je poradce nestranný, když jej platí finanční instituce? Pokud chce být finanční poradce dlouhodobě úspěšný, tak musí být nestranný. Jedině spokojený klient se na něj znovu obrátí, když bude řešit svoje další finanční potřeby.

POMŮŽEME VÁM S VAŠIMI FINANCEMI

napište nám svůj požadavek, prosbu či dotaz a my se Vám ozveme

    Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů dle těchto zásad